ראשי מגזין צילום במהירות הקליע

צילום במהירות הקליע

5
0

Alan Sailer הוא מהנדס אמריקני בעל תחביב מעט ביזארי אך פוטוגני במיוחד – צילום עצמים מתרסקים כתוצאה מירי. עם יותר מ-300 מליון כלי נשק ברשות אזרחים בארצות הברית, ירי הוא תחביב נפוץ למדי. צילומי ירי לעומת זאת הם עניין נדיר בהרבה הדורש לא מעט מיומנות טכנית. כמהנדס, פיתח Sailer פלאש ייחודי אשר אפשר לו לצלם את הכדור בדיוק בשעה שהוא מרסק כדי זכוכית, פרות וירקות ומגוון רחב של עצמים אחרים.

Sailer החל לצלם לפני מספר שנים ובראשית שנת 2009 החלו כמה מתמונותיו להתגלגל לרשתות החברתיות ומשם החלה התקשורת להתעניין בו והוא התראיין לתוכנית הפופולארית Good Morning America וזכה למאמר  במגזין Scientific American ובמקומות נוספים.

כדור צבע ברגע הפגיעה מכדור רובה (צילום: Alan Sailer)

Alan Sailer 2

במאמר מסקרן שהתפרסם בראשית השנה מתאר Sailer חלק מן המורכבות הנוגעת לצילום במהירות גבוהה במיוחד. העקרונות הבסיסיים קיימים כבר עשורים רבים אך Sailer מסביר כי המורכבות העיקרית נובעת מן הצורך בפלאש בעל משך הבזק קצר במיוחד. בעוד שפלאש xenon רגיל (כמו זה שרבים מאיתנו משתמשים בו במצלמות קנון, ניקון וכו') מסוגל להגיע לזמן הבזקה מינימאלי של 1/40,000 שנייה לערך, יש צורך במהירות גדולה באופן משמעותי בכדי לצלם קליע מבלי לקבל תמונה מטושטשת. למעשה יש צורך במבזק בעל יכולת בטווח של מיקרו-שנייה או 1/1,000,000 – פי 25 לערך מפלאש רגיל בכדי למנוע את הטשטוש.

פלאש מיקרו שנייה אותו בנה Sailer – לא לנסות בבית (צילום: Alan Sailer)

Alan Sailer flash

בשוק קיימים כמובן צלמים העושים שימוש במבזקי מיקרו-שנייה המשמשים לרוב לצרכים מדעיים אך אלו יקרים מאד (אלפי דולרים רבים במקרה הטוב). כמהנדס, החליט Sailer לבנות פלאש מיקרו שנייה בעצמו מחלקים שעלותם כמה מאות דולרים. במאמר מסביר Sailer כיצד ניתן לבנות את הפלאש אך הוא חוזר ומזהיר כי מדובר בהתקן מסוכן מאד האוצר בתוכו אנרגיה חשמלית אשר יכולה להרוג בקלות אדם בוגר וכי למרות שהוא הפעיל את המבזק מאות פעמים הוא עדיין עושה זאת בזהירות רבה ובחשש בכל פעם מחדש.

עוד אובייקט זוכה לטיפול מיוחד (צילום: Alan Sailer)

Alan Sailer 1

אחד הדברים המעניינים ביותר בצילומיו של Sailer הוא המגוון העצום של עצמים עליהם הוא בחר להתנסות – אנו בילינו דקות ארוכות בשיטוט בגלריה (ברשת ניתן למצוא עוד) ובבחינת העצמים המוזרים אותם בחר לרסק – מומלץ בחום.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
 • fast photo 2 1

  צילום במהירות גבוהה – מדריך

  High Speed Photography או "צילום במהירות גבוהה" (להלן צילום-מהיר) הינו תחום צילו…
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

5 תגובות

 1. Avatar

  yshaish1

  24/02/2011 ב 8:21 PM

  מדהים ! 🙂

  השב

 2. Avatar

  Danielis

  25/02/2011 ב 11:36 AM

  באמת מדהים! אבל זה לא תחום חדש ולא נראה לי שהוא זה שהמציא אותו.

  השב

 3. Avatar

  עידו גנוט

  25/02/2011 ב 11:51 AM

  כפי שנכתב בידיעה:
  "העקרונות הבסיסיים קיימים כבר עשורים רבים".

  השב

 4. Avatar

  אורי גרשט

  25/02/2011 ב 6:46 PM

 5. Avatar

  עידו גנוט

  26/02/2011 ב 12:09 AM

  שלום אורי – הצצתי וזה נראה רלוונטי ומעניין אשמח אם תיצור איתנו קשר (דרך עמוד "הצור קשר בתחתית האתר).

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.