ראשי מגזין ממוצע היא לא מילה גסה – הפנים הנשיות ברחבי העולם

ממוצע היא לא מילה גסה – הפנים הנשיות ברחבי העולם

2
0

הידיעה הבאה נוגעת לפרויקט מדעי צילומי מסקרן. שני חוקרים מסקוטלנד המנהלים פרויקט מחקרי רחב היקף ברשת פיתחו מנוע מיוחד המסוגל להציג גרסאות ממוצעות של מספר תמונות פנים. בצירוף מאגר התמונות העצום אותו העלו משתמשים לרשת קצרה הייתה הדרך לתמונה אחת המשלבת לא פחות מ-40 פורטרטים ממוצעים של נשים ממדינות שונות ברחבי העולם. וכן, גם הישראלית הממוצעת מופיעה.

האתר faceresearch שייך לצוות חוקרים מהאוניברסיטה של אברדין בסקוטלנד. החוקרים עוסקים בחקר היבטים שונים הקשורים בפנים אנושיות מגילאים שונים ומתרבויות שונות ופיתחו שורה של כלים ממוחשבים למען מטרה זו.

לאחרונה בסיוע אחת התוכנות אותן פיתחו ומאגר התמונות העצום שלהם המגיע מגולשים במדינות שנות ברחבי העולם, נוצרה יצירה המשלבת תמונות פנים של 40 נשים שונות מארבעים מדינות.

חשוב להבין כי הנשים הנראות בתמונה אינן קיימות בפועל והן מהוות הרכבה של מספר תמונות (המספר המדויק לא פורסם) של תמונות נשים מן המדינות המצוינות. התבוננות מקרוב בתמונות מראה כי במקרים רבים הפורטרטים שנוצרו נראים מעט יותר אטרקטיביים מן הממוצע ברחוב. הסיבה לכך נובעת מכך שפנים מושכות הן במקרים רבים פנים ממוצעות (יש מחקרים רבים בנושא זה).

Average face

אז בבואכם לבחור דוגמנית ליום הצילומים הבא – זכרו,  ממוצע היא לא מילה גסה.

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מגזין

2 תגובות

 1. Avatar

  נטלי

  15/02/2011 ב 12:32 AM

  נאות,אבל חסר בהן את האומפ

  השב

 2. Avatar

  עידו גנוט

  15/02/2011 ב 12:40 AM

  🙂

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.