ראשי מאמרים ראיון מיוחד: זיו קורן והקנון G1X MKII בתל אביב

ראיון מיוחד: זיו קורן והקנון G1X MKII בתל אביב

1
0

זיו קורן זכה לאחרונה לכבוד מיוחד כאשר הפך לצלם הישראלי הראשון אשר נושא על כתפיו קמפיין פרסום שלם של חברת צילום. הקמפיין החדש למצלמת ה-G1X MKII צולם בהשראתו (ובהשתתפותו) ברחובות תל אביב ויפו בראשית חודש פברואר בסיוע צוות גדול של חברת קנון שהגיע במיוחד ארצה, ואנו ב-MegaPixel זכינו לקיים ראיון קצר עם קורן על הנושא ולהביא בפניכם את הסרטון הראשון של הפרויקט שצולם בארץ.

זאת לא הפעם הראשונה שאנו מראיינים כאן באתר את הצלם זיו קורן. בדיוק לפני כשנתיים ערכנו כאן ראיון עם קורן לאחר ששב ממסע צילומים באפריקה עבור הצלב האדום הבינלאומי. אז עסק הראיון במצלמת ה-1D X החדשה של קנון וכמובן בנסיעה עצמה ובעבודותיו. מאוחר יותר באותה שנה תפסנו את קורן שוב לראיון וידאו קצר כאשר הציג אחת מעבודותיו בתערוכה צילומים בביתן של חברת קנון במסגרת אירועי פוטוקינה 2012 בגרמניה (קורן הוא כידוע הוא אחד מ-12 השגרירים הבינלאומיים של חברת קנון ברחבי העולם).

זיו קורן עם ה-G1 X MKII בתל אביב (מתוך הסרטון)

Ziv-koren-g1-x-mark-ii-large

הפרויקט הנוכחי במסגרתו הפך קורן למוביל העולמי של קמפיין מרכזי של חברת קנון הוא ללא ספק אחד השיאים של שיתוף הפעולה שלו עם חברת קנון. קורן הביא בפני החברה את הרעיון לצלם את הקמפיין לדגם ה-G1X MKII (שהוכרז בראשית החודש שעבר) בפני מנהלי החברה ולאחר עשרות שיחות ומפגשים רבים עם מנהלים בקנון יצא הפרויקט לדרך ולישראל הגיעה קבוצה גדולה של נציגי קנון לשבוע צילומים אינטנסיבי (ממנו עד כה פורסם רק סרטון אחד – ראו בהמשך, אך אנו מקווים להביא תמונות וסרטונים נוספים ברגע שאלו יפורסמו על ידי קנון עצמה).

ראיון עם זיו קורן

ש: מתי נודע לך על המצלמה ומתי קיבלת אותה לראשונה?

ת: קבלתי את המצלמה ממש עם תחילת הצילומים – הייתה לקנון רק מצלמה אחת זמינה והתעקשתי לקבל אותה עם העינית החיצונית שבאותו זמן הייתה היחידה בעולם. המצלמה הייתה איתי במהלך הצילומים שנמשכו 5 ימים.

ש: האם יצא לך להשתמש ב-G1 X (המקורית) ואיך אתה רואה את ההבדלים העיקריים בינה לבין הדגם החדש?

ת: כן, ניסיתי אותה לראשונה בתערוכת פוטוקינה 2012, בהמשך שלחו לי את המצלמה מקנון ויצא לי להשתמש בה פה ושם אבל לא יותר מידי ולא באופן קבוע. ה-G1 X MKII לעומת זאת הייתה הפתעה מאד נעימה – הרבה מהדברים שאולי הפריעו לי בדגם הקודם כמו מהירות הפוקוס, היעדר העינית ועוד דברים נוספים נפתרו או שופרו משמעותית ובאמת מדובר במוצר אחר לגמרי ומרשים מאד – במיוחד בכל הקשור לאיכות התמונה הסופית (קנון תפרסם בהמשך תמונות סטילס שצילמתי עם המצלמה במסגרת הפרויקט וגם הקהל הרחב יוכל להתרשם מהתוצרים שלה).

ש: מתי נערכו הצילומים בתל אביב? מי ביצע אותם, האם קנון שלחה ארצה צוות וידאו והאם הייתה מעורב בכל ההיבטים של ההפקה?

ת: הצילומים נערכו בשבוע השני של פברואר, לפני מספר שבועות, הייתי מעורב באופן מלא בהפקה, משלב הרעיון שהפרויקט יצולם בארץ ודרך בחירת הלוקיישנים בהם אני רוצה לצלם.

קנון שלחה לארץ צוות אשר מנה (יחד עם צוות ההפקה הישראלי שהצטרף אליה) כ-30 איש. זאת הייתה ההפקה הגדולה מסוגה בה הייתי מעורב והפעם הראשונה בה אני מוביל בעצמי קמפיין בינלאומי עבור מוצר של חברת קנון וזה כבוד וגם אחריות גדולה. ההפקה אמנם בוצעה באזורים נגישים יחסית (בתל אביב ויפו) אבל נדרשו הרבה הכנות, הגיע לכאן מפיק לראות את הלוקיישנים לפני תחילת הצילומים וצוות ההפקה עצמו עבד במהלך הצילומים עם 4 רכבים שונים שהיו צריכים לוגיסטיקה לא פשוטה (כולל אישורי צילום בנקודות השונות, מזון ושתייה ועוד). בקנון אפילו מינו מישהי מצוות ההפקה שתחתים כל מי שמופיע בסרטון, אפילו לרגע קל, על הסכם ויתור, ובאופן כללי זאת הייתה הפקה מהסוג שלא רואים הרבה בארץ.

הסרטון הראשון מן הסדרה (זה המופיעה בידיעה זו – ע.ג.), הוא רק תוצר אחד מימי הצילומים שערכנו כאן בארץ. מתוכננים עוד סרטונים ותמונות סטילס וגם סרטון מאחורי הקלעים שצולם בזמן ההפקה.

ש: האם ה-G1 X MKII – מתאימה לסגנון הצילום האישי שלך? האם היא תמצא מקום בתיק הצילום שלך ובאיזה סוג צילומים היית בוחר אותה על פני מצלמת הרפלקס העיקרית שלך?

ת: לגבי ה-G1 X MKII אני בהחלט רואה מצב שאני עובד אתה, מאד כיף להסתובב עם מצלמה שנראית מאד חובבנית בלי למשוך יותר מדי תשומת לב, להצליח להגיע איתה לסיטואציות שעם מצלמת רפלקס היה בלתי אפשרי, או בגלל הנוכחות המאסיבית שלה או בגלל הרעש, בכל מקרה יש יתרון למצלמה קטנה ובשילוב האיכות שהיא מציעה, זאת בהחלט אופציה ראויה שתשב בתיק הצילום שלי.

לנסיעה האחרונה לאפריקה לא יצא לי לקחת את המצלמה משום שכשצילמנו את ההפקה לא היו כמעט מצלמות כאלו בעולם וקנון נזקקה לכל אחת (העינית כאמור הייתה היחידה בעולם באותה העת), כך שלצערי עם סיום הצילומים הצוות מקנון לקח את המצלמה חזרה. אבל אני לא מודאג ומניח שמקנון ידאגו להעביר לי אחת בהמשך ואני עוד אעבוד איתה כמו שיצא לי לאחרונה לעבוד עם עדשת ה-200-400 מ"מ החדשה של קנון  (עם המכפיל המובנה ע.ג.) אותה שלחו לי מהחברה ממש לפני הנסיעה האחרונה שלי לאפריקה בראשית החודש. זאת הייתה חוויה יוצאת דופן, ולמרות שהייעוד של העדשה הוא אולי יותר צילום ספורט או טבע, היו בהחלט גם הזדמנויות בנסיעה הנוכחית שהיא הייתה שימושית מאד כשלא רציתי להתקרב יותר מידי. התוצאות שניתן לקבל ממנה הן פנומנאליות בכל קנה מידה.

My City. My Camera – זיו קורן ומצלמת ה-G1 X MKII בתל אביב-יפו

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eCkxEmdy_z8[/youtube]

עידו גנוטעידו גנוט
עידו גנוט הוא עורך ומייסד אתר הצילום מגה פיקסל. הוא מסקר חדשות טכנולוגיה מאז סוף שנות ה-90 וכתב וערך עבור שורה של מגזינים בינלאומיים מובילים. הוא עוסק בתחום הצילום מאז שנת 2009. עידו הוא גם מייסד שותף בחברת ההפקה Shooteat.co.il העוסקת ביצירת תוכן ויזואלי עבור חברות מסחריות.
טען עוד כתבות קשורות
טען עוד ב מאמרים

תגובה אחת

 1. Avatar

  מיצי

  05/03/2014 ב 4:44 PM

  אף 2 על 24 ממ עם מייצב אופטי זה נשק קטלני. שלא לדבר על הגודל הקטן שמאפשר זמינות בכל מצב.

  מעניין אך היא בווידאו…

  השב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.