הרשמה לניוזלטר

קנון: פטנט לעדשת 50 מ"מ מיוצבת ועוד הפתעות

25/7/2013 23:51 מאת עידו גנוט   |   בנושאים: פטנטים, שמועות   |   הדפס כתבה

חברת קנון רשמה לאחרונה פטנט מעניין לעדשת 50 מ"מ f/1.8 בעלת מייצב מובנה. בנוסף, פרטים חדשים על תוכניותיה האפשרויות של החברה להמשך השנה.

האתר egami העוקב אחר פטנטים בתחום הצילום פרסם פטנט של חברת קנון לעדשת 50 מ"מ f/1.8 בעלת מייצב מובנה. אף שיש כאלו שראו את העדשה כמחליפה לעדשת ה-50 מ"מ f/1.4 לדעתנו דווקא מדובר בעדשה שהיא המשך ישיר לסדרת עדשות הפריים הרחבות והמיוצבות של קנון אשר הוכרזו בתקופה האחרונה – וביניהן עדשת ה-24 מ"מ ה-28 מ"מ וה-35 מ"מ – כולן מיוצבות ובעלות פזילה חזקה לעולם הוידאו הרפלקסי.

עדכון מעניין לגבי הדיווח אותו פרסמנו כאן לפני מספר ימים לפיו קנון בוחנת בימים אלו מצלמה בעלת חיישן בן למעלה מ-75 מגה פיקסל. ראשית המספר כפי הנראה קרוב יותר ל-80 מגה פיקסל, המצלמה מסתובבת כנראה "בחוץ" במסגרת בדיקות אותן מבצעת קנון והיא מבוססת על גוף זהה או דומה ל-1D-X אך עם מסך גדול יותר מה-3.2 אינצ' הנוכחי ועל פי הדיווח היא בעלת קצב צילום מהיר במיוחד (נתון מפתיע מאד אם אכן מדובר בחיישן ברזולוציה שכזו).

עוד ידיעה (מעט מוזרה לדעתנו) קשורה למצלמה נוספת בעלת רזולוציה גבוהה מאד אשר נבחנת בימים אלו בקנון ועשויה להיות גרסה מתקדמת יותר של ה-1D-C המיועדת לצילום וידאו ב-4K. לפי הדיווח באתר photographybay קנון בוחנת גרסה של המצלמה בעלת חיישן 44.7 מגה פיקסל ואפשרות לחיבור עינית דיגיטלית או מסך חיצוני באמצעות חיבור מיוחד וחדש. קצת קשה לדמיין מה יהיה מחירה של מצלמה שכזאת ואיזה שוק רואים לה בקנון – אבל הכל אפשרי כידוע…

גרסה מרובת פיקסלים של ה-1D-C בבדיקות?

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לניוזלטר השבועי של MegaPixel ולעמוד הפייסבוק שלנו.

הוספת תגובה

You must be logged in to post a comment.

תגובות


 1. מאת אדי בתאריך 26/7/2013 - 0:53

  הבונוס העיקרי - העיקר שזה יעורר את כל המתחרים להתאמץ קצת יותר - וכבר כולם מרויחים מכך.

  פירות של חידוש הם במחזור של שנים, לא ימים או חודשים.

 2. מאת kalanit בתאריך 26/7/2013 - 11:14

  מעניין שאף חברה לא הצליחה עד היום לשלב ביין צילום מהיר לפיסקל גבוהה עד היום רק ניקון 38 פיסקל ומהירות 4 תמונות לשנייה

 3. מאת עידו גנוט בתאריך 26/7/2013 - 14:38

  4 פריימים לשנייה זה איטי ביחס למצלמה מקצועית.
  הסיבה פשוטה מאד - כמויות המידע הדורש עיבוד הן עצומות ויש גם צורך בחוצץ גדול מאד בכדי להיות מסוגלים לאחסן זמנית את כל שטף התמונות - 80 מגה פיקסל עם מהירות גבוהה (סתם נניח 7-8 פריימים לשנייה) אומר שקנון הצליחה לפתח מעבד חזק בצורה משמעותית מכל מה שקיים היום במצלמות (וגם שילבה חוצץ גדול מאד - שכאן זה סתם שיקול כלכלי כי מחירי הזיכרונות יורדים כל העת).

Clicky