הרשמה לניוזלטר

סיכום מפגש הצילום עם ניקון בליסבון

28/4/2013 14:49 מאת עידו גנוט   |   בנושאים: מגמות   |   הדפס כתבה

במהלך השבוע החולף ובסופם של שלושה ימים עמוסים במיוחד אנו יכולים לסכם את המפגש עם חברת ניקון בפורטוגל במסגרתו צילמנו אלפי תמונות במגוון תנאים עם מצלמות הניקון D7100 וה-CoolPix A החדשות, ערכנו אין ספור שיחות בלתי רשמיות עם מנהלי המוצר השונים של החברה והספקנו לקיים ראיון וידאו אשר יפורסם באתר בעתיד הקרוב.

בעוד אנחנו כבר ממשיכים הלאה אל היעד הבא שלנו בו אנו מתכננים לבחון את מצלמות הניקון החדשות יחד עם מגוון רחב של עדשות בצורה אינטנסיבית במיוחד, הגיע זמן לסכם את המפגש הממושך הראשון (וכנראה לא האחרון) שלנו עם נציגי חברת ניקון.

נחתנו כזכור בליסבון ביום שני האחרון בשעות הערב ולאחר המתנה קצרה יצאנו בהסעה מאורגנת של חברת ניקון למלון Epic Sana בלב העיר ליסבון. אלינו הצטרף עיתונאי וצלם ישראלי נוסף – עידן פרסר (עורך המגזין קומפוזיציה).

כך נראה המלון בו התארחנו (צילומים: עידו גנוט)

לאלו אשר אינם מכירים את עיר הבירה של פורטוגל, מדובר בפנינה צילומית של ממש, במיוחד לחובבי הנופים אך גם למי שמחפש צילום אורבני וצילום רחוב היא צפויה לספק לא מעט עניין. עבורנו היא סיפקה מגוון רחב של הזדמנויות צילומיות במגוון תנאי תאורה וסגנונות צילום ונציגי ניקון תכננו את המפגש (אשר היה עמוס במיוחד מבוקר עד ערב), כך שנחווה צילום יום ולילה, צילום רחוב, טבע ונוף ואפילו מעט צילום אקסטרים (עליו לצערנו נאלצנו לוותר, אך אל דאגה אנו מתכננים להשלים גם את ההיבט הזה בבדיקה שלנו בימים הקרובים).

נוף ליסבוני פסטרואלי

את היום השני של המפגש התחלנו עם מסיבת עיתונאים במסגרתה שוחחו נציגי ניקון השונים על שתי המצלמות החדשות. החברה הזמינה לאירוע לא פחות מ-100 עיתונאים מכל רחבי אירופה (ואפילו כמה מדרום אפריקה ומדינות נוספות), חלקם לא עיתונאי צילום, אלא כאלו מסקרים דווקא את תחום הטיולים והלייף סטייל (נישה שבהחלט יכולה להתאים ל-CoolPix A). אולי משום כך השיחה הייתה קצרה יחסית ולא טכנית בעליל ולא ממש חידשה לנו משהו משמעותי (פרט אולי לנתון האנקדוטלי שמכונת התעשייתית היוצרת את ציפוי הננו של ניקון עולה 40 מליון יורו – אם במקרה תכננתם לרכוש לעצמכם אחת…).

צילום מצגת במהלך מסיבת העיתנואים – כיצד עובד ציפוי הננו של ניקון

צילום מצגת במהלך מסיבת העיתנואים – מכונת ציפוי הננו של ניקון

צילום מצגת במהלך מסיבת העיתנואים – ההבדלים בין דגמי ניקון השונים

בהמשך מסיבת העיתונאים עלו לדבר מספר צלמים עצמאיים העובדים עם ציוד של ניקון ביניהם צלם עיתונות וצלם טבע אשר סיפרו על עבודתם ובין השאר על ההתנסות עם הציוד החדש של החברה.

לאחר סיום מסיבת העיתונאים יצאנו לביקור קצר (מידי) בגנים המלאכותיים של ליסבון. הגן המרהיב הזה כולל מבוכי דשא מרשימים וטווסים המתרוצצים חופשי ולרוב אינם מפחדים מבני אדם. הצלחנו אפילו לאתר על אחד העצים טווס לבקן שלצערנו לא התעניין יותר מידי בנו ובמצלמותנו אלא העדיף להישאר על העץ הגבוהה ו"לשוחח" בצעקות רמות עם חברו על הענף הסמוך. אנו הספקנו לבלות במקום קצת יותר משעה (כולל ארוחת צהריים מרשימה). אם במקרה מזדמן לכם לבקר בליסבון נמליץ לכם בחום להקדיש לגנים זמן ממושך יותר (כמו למעשה לכל המקומות בהם ביקרנו במהלך השהות שלנו בפורטוגל).

ה"רויאל גרנדס"

מן הגנים נסענו כ-45 דקות מליסבון לעיירה ציורית בשם Sintra שם ניתן למצוא גנים מסוג אחר לגמרי בעלי מזג אויר כמעט טרופי, מבנים מעניינים רבים ונוף מהמם לטירה מרוחקת על ראש הר. אנו הסתובבנו בשבילים המתפתלים של הגן יחד עם הקבוצה והמדריכה שהאיצה בנו כל העת, אך לנו היו מחשבות אחרות בראש. תוך כדי ירידה למערה תת קרקעית בעלת מדרגות מתפתלות אשר בסופה מפל מים מרשים התנתקנו מן הקבוצה (ככה זה כשהראש עסוק בצילום המפל והמדריכה רצה קדימה). כך מצאנו את עצמנו מסתובבים בגן הגדול לבד, מחפשים את הקבוצה ומצלמים במקביל. לבסוף החלטנו לחזור ל-Sintra שם מצאנו את הקבוצה ממתינה לנו בבית קפה.

הטירה שמעבר לגנים בסינטרה

בית "מהאגדות" בסינטרה

מפל מים בסינטרה

מבט במערה בסינטרה

אחרי ששבנו למלון להתרעננות יצאנו שוב בערב למרכז ליסבון לנסיעה ברכבת קלה (השם המדויק צריך להיות רכבת צב משום שמהירות הנסיעה לא עברה כמעט אף פעם את ה-5 קמ"ש) בא ניתן היה לפתוח את החלונות הגדולים, להוציא (בזהירות) את הראש מן החלון ולצלם. כך נסענו עיתונאים/צלמים ואנשי ניקון, עם עשרות מצלמות וצילמנו כמעט כל דבר בסביבה (אפשר לשער שעבור תושבי ליסבון היה זה מראה מעט לא שיגרתי). לבסוף הגענו לאזור החוף של ליסבון שם זכינו למספר דקות מועטות לצלם את נוף הנמל והספינות לפני ארוחת הערב. יותר זמן במקום המרשים הזה היה מאפשר לנו להיות יצירתיים יותר ללא ספק אך המדריכה שוב האיצה בנו ולבסוף מצאנו את עצמנו רצים יחד איתה בקצב מהיר במעלה ההר לכיוון הטירה הצופה אל העיר בה שכנה המסעדה.

הנוף הנשקף מהרכבת האיטית בליסבון

חוף הים של ליסבון:

לאחר מסע הכומתה המחודש עם ציוד מלא על הגב, קצת מתנשמים הגענו לטירה והמראה המדהים שנשקף מתחתינו היה שווה כל טיפת זעה שנטפה מן המצח תוך כדי הטיפוס המהיר. ליסבון כולה, המפרץ, המים, הגשרים העצומים, כולם היו פרוסים בפנינו יחד עם השמש השוקעת במהירות מעבר לאופק. שוב האיצה בנו המדריכה להיכנס למסעדה שם המתינה לנו הקבוצה, אך אנו הספקנו להגניב עוד כמה תמונות בטרם נכנסו פנימה.

ליסבון בלילה – הנוף הנשקף מהטירה

במסעדה המתינה לנו ארוחה מפוארת בת מספר מנות ובין לבין הספקנו לתפוס שיחה עם עיתונאית בלגית צעירה אשר ישבה לידנו והייתה חלק מן הקבוצה (היא הגיעה מתוקף תפקידה ככתבת טיולים והספיקה לבקר כמעט בכל מקום בעולם). תוך כדי האוכל הופיעה לפתע זמרת מקומית שחורת שיער בעלת אנגלית טובה באופן מפתיע וקול מרשים והחלה לשיר תוך שעשרות הצלמים שמסביבה מצלמים ללא הפסק.

זמרת פורטוגזית בליסבון

את היום האחרון שלנו העברנו בנפרד מן הקבוצה אשר יצאה לצילומי ספורט ימי בחוף של ליסבון. אנו השלמנו שעות שינה לקראת הטיסה ליעד הבא שלנו ובהמשך יצאנו לסיור עצמי קצר ברחובות ליסבון הקרובים למלון ועסקנו קצת בצילומי רחוב.

התשקפות בחלון – היום האחרון בליסבון

נערה פורטוגזית מציצה מהחלון ביום האחרון בליסבון:

זמן קצר לפני שעלינו על המטוס הספקנו כאמור לערוך ראיון קצר משהו עם שני מנהלי מוצרים של חברת ניקון איתם בילינו בשלושת הימים שחלפו וזאת צפויה להיות הכתבה האחרונה שתעסוק בנסיעתנו לליסבון, אך אל דאגה בקרוב נדווח לכם גם מהיעד הבא לנסיעתנו.

נציג MegaPixel היה אורח חברת ניקון בליסבון. תודה מיוחדת לחברת הדר, יבואנית ניקון על הסיוע בארגון.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לניוזלטר השבועי של MegaPixel ולעמוד הפייסבוק שלנו.

תגיות: ,

הוספת תגובה

You must be logged in to post a comment.

תגובות


 1. מאת ג'ק בתאריך 28/4/2013 - 15:04

  תהנו בטיול ,אבל לי הכי חשוב זה העברית ,במצלמות ניקון ,מקווה ששאלתם מה עם עברית במצלמות ניקון , ובשבילי כל השאר פירסומות ....

 2. מאת אדי בתאריך 28/4/2013 - 19:41

  'חוף הים של ליסבון' מחזיר אותי 200 שנה אחורה, סחתיין על הצילום

 3. מאת עידו גנוט בתאריך 28/4/2013 - 19:51

  לגבי העברית זאת לא שאלה אלא הצעה. והצענו להם והם הקשיבו.

 4. מאת mirit בתאריך 29/4/2013 - 1:45

  וואו מרשים ביותר!
  השקעה שווה השקעתם..

 5. מאת VIVAEL בתאריך 30/4/2013 - 19:57

  צילומים טובים וכתבה מעניינת_יש פתגם בפורטוגזית שאומר,אם אתה רוצה לדעת איך נראה יהודי,הבט במראה_אני בקרוב ב'נ,נוסע בקרוב לצלם שם_:)

 6. מאת עידו גנוט בתאריך 1/5/2013 - 5:51

  רב תוות. אני בטוח שתהנה לצלם שם - מקום אידאלי לצילום.

 7. מאת דודו בתאריך 5/5/2013 - 1:05

  יש לכם עבודה ממש קשה
  אני ממש מרחם עליכם :-)

Clicky