הרשמה לניוזלטר

בכניסה לרכבת התחתית שלט: "אין כניסה למצלמות DSLR"

5/12/2011 16:00 מאת עידו גנוט   |   בנושאים: זכויות הצלם   |   הדפס כתבה

המגזין הבריטי Amateur Photographer פרסם הבוקר ידיעה אשר זכתה ללא מעט עניין. בתחנת הרכבת הישנה Aldwych בלונדון הוצב שלט האוסר על הכנסת מצלמות רפלקסיות לשטח התחנה. הסיבה המופיעה בשלט: "בשל השילוב של חיישן בעל איכות גבוהה ורזולוציה גבוהה הכנסתן של מצלמות DSLR לתחנה אסורה".

השלט אותו צילם Tim Allen (צלם בריטי צעיר) הצליח להרגיז לא מעט צלמים אשר טענו בצדק כי הוא חסר הגיון ונובע מבורות (שהלא ישנן מצלמות שאינן מצלמות DSLR בעלות חיישן איכותי ורזולוציה גבוהה ובאופן כללי אין דרך או סיבה להבדיל). אנו נתקלנו באופן אישי ביחס לא פשוט לצלמים בביקורנו האחרון בבריטניה וכתבנו לא אחת על מחאות שונות של צלמים בריטים כנגד מדיניות מפלה ופוגענית במדינה (ניתן למצוא עוד מקרים רבים עליהם כתבנו בעבר בעמוד "זכויות הצלם" שלנו).

תחנת הרכבת ב-Aldwych נסגרה לפני קרוב ל-20 שנה אך בשבועות האחרונים היא נפתחה למבקרים בתשלום והשלט הוצב מחוץ לה מסיבה שטרם הובררה (בנתיים לא נתקבלה תגובה רשמית מהנהלת הרכבת התחתית בלונדון).

תמונתו של Tim Allen בכניסה לרכבת התחתית ב-Aldwych

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לניוזלטר השבועי של MegaPixel ולעמוד הפייסבוק שלנו.

תגיות:

הוספת תגובה

You must be logged in to post a comment.

תגובות


 1. מאת תומר_יפה בתאריך 5/12/2011 - 22:38

  לצלם בגלוי עם מצלמה גדולה ובולטת לעין, זה אסור. אבל לצלם בחשאי עם הטלפון הנייד, ללא ידיעת המצולמים, זה מותר. מה לא הגיוני פה?
  בקניונים ותחנות בארץ הגישה היא זהה, הם רק לא אינטילגנטים מספיק בשביל לכתוב שלטים שמדברים על "איכות החיישן", הם פשוט מחרימים לך את הדבר השחור והמפחיד הזה. מעניין שעם M16 אף פעם לא היתה לי בעיה להכנס לאנשהו

 2. מאת martha בתאריך 6/12/2011 - 15:31

  ומה אצלינו,בקריית הממשלה או גופים רגישים כאלו,אם אתה מסתובב עם מצלמה פתוחה גם אם נראה תמים או תייר,מבקשים ממך להפסיק!! זה לא כ"כ נורא.סיבות מאוד ברורות.
  אולי כי DSLR רגישה לקלוט מסרים מוצפנים בתחתית..חח שטויות..

 3. מאת רונן בתאריך 8/12/2011 - 2:28

  זה כנראה ספין תקשורתי "בשבועות האחרונים היא נפתחה למבקרים בתשלום" איך יפרסמו ?
  אחר כך יגידו שזה עורר את המודעות לתחנה

 4. מאת עידו גנוט בתאריך 8/12/2011 - 3:00

  מודה שלא חשבתי על האפשרות. זה פרסום מאד שלילי לתחנה מצד שני יש האומרים שאין דבר כזה פרסום שלילי - רק פרסום.

Clicky